Törökországban elkezdték az Ukrajnának szánt hadihajó építését
A még 2020 októberében és decemberében aláírt megállapodások értelmében az első korvetteket Törökországban építik meg, míg a többit az Okean hajógyárban kell gyártani.
Februárban a felek úgy döntöttek, hogy Törökországban az első hajónak csak a hajótestét készítik el, a fennmaradó részt már Ukrajnában építik meg. Ekképpen az ukrán Okean hajógyár már elkezdte a felkészülést a nagynak ígérkező munkára. A tervek szerint az első hajó építésével már a 2023-as évben végeznének is. Ezek az új ukrán hajók pedig a már ismert török ADA-osztályú (vagy MILGEM-osztály) korvettek lesznek. Kijevi remények szerint négy-öt ilyen hadihajó fog megépítésre kerülni. Pakisztán is megvásárolta ezt a hajóosztályt, ott darabonként 300 millió dollárt kóstált volna az ár, de helyi ipar bevonásával ezt sikerült 250 millió körülire leszorítani. Az első helyben építendő pakisztáni korvett gerincfektetésére 2020 októberében került sor.
A KINALIADA (F-514) ADA-osztályú korvett (Daily Sabah)
Az elsősorban partmenti vizekben történő használatra tervezett ADA-osztályból Törökország négy egységet állított hadrendbe. A HEYBELIADA (F-511), BÜYÜKADA (F-512), BURGAZADA (F-513), és a KINALIADA (F-514) nevet kapott korvettek vízkiszorítása 2400 tonna, hosszuk 100 méter, szélességük 14,4 méter, merülésük 3,9 méter. A meghajtásról egy 31000 lóerő teljesítményű gázturbinából és két 5790 lóerő teljesítményű dízelmotorból álló rendszer gondoskodik. Legnagyobb hatótávolságuk 6500 kilométer, fedélzeti készleteik 21 nap vízen tartózkodást tesznek lehetővé a maximum 106 fős legénység számára. Fegyverzetüket egy 76 milliméteres Oto Melara Super Rapid löveg, két 12,7 milliméteres STAMP fegyverállványra szerelt nehézgéppuska, 8 amerikai Harpoon, vagy török Atmaca hajók elleni robotrepülőgép, és egy kis hatótávolságú 21 csöves RAM légvédelmi rakétaindító alkotja a 324 milliméteres torpedóvető csöveken felül.